Fee Structure For USA

Make learning and teaching more effective with active participation and student collaboration

GRADE 1-4

2 DAYS / WEEK

$110

/Month

$120                    SAVE 10%

One-to-one live session

1-hour class each day

Any 2 weekdays*

8 Classes per month

3 DAYS / WEEK

$150

/Month

$180                    SAVE 15%

One-to-one live session

1-hour class each day

Any 3 weekdays*

12 Classes per month

5 DAYS / WEEK

$230

/Month

$330                    SAVE 30%

One-to-one live session

1-hour class each day

Monday- friday

22 Classes per month

GRADE 5-8

2 DAYS / WEEK

$120

/Month

$135                    SAVE 10%

One-to-one live session

1-hour class each day

Any 2 weekdays*

8 Classes per month

3 DAYS / WEEK

$170

/Month

$205                    SAVE 15%

One-to-one live session

1-hour class each day

Any 3 weekdays*

12 Classes per month

5 DAYS / WEEK

$260

/Month

$375                    SAVE 30%

One-to-one live session

1-hour class each day

Monday- friday

22 Classes per month

GRADE 9-12

2 DAYS / WEEK

$140

/Month

$160                    SAVE 10%

One-to-one live session

1-hour class each day

Any 2 weekdays*

8 Classes per month

3 DAYS / WEEK

$200

/Month

$240                    SAVE 15%

One-to-one live session

1-hour class each day

Any 3 weekdays*

12 Classes per month

5 DAYS / WEEK

$310

/Month

$440                    SAVE 30%

One-to-one live session

1-hour class each day

Monday- friday

22 Classes per month